Przydomowe elektrownie wiatrowe

Przydomowe elektrownie wiatrowe – nowością dla wielu osób

Zauważyć można, że każdy rok przynosi coraz większe zapotrzebowanie na energię elektryczną. Większy popyt generuje większą podaż. O ile produkcja odbywa się przy użyciu odnawialnych źródeł energii, nie mamy się czym martwić. Gorzej, jeśli kraje do produkcji używają tradycyjnych elektrowni, wykorzystujących nieodnawialne źródła energii, w tym węgiel, przez co emitują duże ilość dwutlenku węgla do powietrza. Przydomowe elektrownie wiatrowe, choć coraz częściej wykorzystywane, dla wielu są nowością, która budzi wiele emocji. Należy jednak podkreślić, że może je posiadać każdy, kto zechce do produkcji energii elektrycznej wykorzystać wiatr. Zanim na działce czy w ogrodzie powstanie mini elektrownia wiatrowa, warto zapoznać się z uwarunkowaniami technicznymi i prawnymi.

Przydomowe elektrownie wiatrowe – kto może liczyć na ich skuteczność?

Przydomowe elektrownie wiatrowe najczęściej wykorzystywane są jako dodatkowe źródło energii. Badania pokazały, że koszt wytworzenia 1kW energii elektrycznej kosztuje zaledwie 1 grosz. Nic zatem dziwnego, że choć nowe, to budzą tak wiele zainteresowania. Należy mieć także na uwadze, że w związku z Dyrektywą Unii Europejskiej 20002/91/WE, która wymusza na Polsce, aby do 2020 roku zwiększyć użycie odnawialnych źródeł energii, przydomowe elektrownie wiatrowe staną się codziennym widokiem wielu z nas. Dyrektywa zakłada bowiem, że projektant każdego budynku, który będzie wznoszony lub gruntownie remontowany, musi uwzględnić w planach instalację wykorzystującą do produkcji prądu odnawialne źródła energii.
Warto zatem zastanowić się nad zbudowaniem mini elektrowni wiatrowej, która będzie odpowiedzialna za produkcję energii elektrycznej, dostarczanej do naszego domu. Szczególnie, jeśli zamieszkujemy teren narażony na częste przerwy w dostawie prądu. Przydomowe elektrownie wiatrowe pozwolą zniwelować uczucie dyskomfortu z powodu braku energii elektrycznej.
Jesteśmy gotowi pomóc Państwu w przygotowaniu tej inwestycji. Oferujemy komponenty pozwalające w szybki sposób wybudowanie mini elektrowni wiatrowej.