Fotowoltaika Gdańsk

Rosnące ceny energii elektrycznej to konieczność poszukiwania nowych rozwiązań.

Choć posiadacze mieszkań w blokach odczuwają te zmiany przede wszystkim okresowo, podczas płacenia rachunków do spółdzielni, to jednak posiadacze domów zauważą różnicę o wiele szybciej. Przede wszystkim ma to związek ze zużyciem prądu: domy jednorodzinne wymagają dodatkowego oświetlenia przed wejściem, większa liczba pomieszczeń i ich metraż również będą wiązały się z montażem kolejnych lamp. Niezależnie jednak od zużycia każdy z nas jest zainteresowany obniżeniem kosztów eksploatacji. O ile w przypadku ogrzewania istnieje możliwość korzystania z alternatywnych rozwiązań, jak na przykład palenie drewnem w kominku, to jednak prąd dostarczany z sieci zwykle uważa się za jedyną możliwość. Na szczęście alternatywą staje się powoli korzystanie z surowców odnawialnych.

Coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się fotowoltaika. Gdańsk nie jest pod tym względem wyjątkiem.

Prąd dostarczany z sieci to oczywiście wygoda – nie muszą Państwo martwić się o jego dostawy. Czy jednak rzeczywiście? Coraz częściej głośną sprawą staje się przeciążenie spowodowane stosunkiem wydajności elektrowni do zapotrzebowania. Zużycie surowców, konieczność budowy elektrowni atomowych – to tematy pojawiające się cyklicznie mediach. Uniezależnienie od tego typu problemów staje się coraz poważniejszą kwestią szczególnie dla posiadaczy własnych domów. Pomocna w tym wypadku staje się właśnie fotowoltaika – Gdańsk, Poznań czy Warszawa wiedzą o tym od dawna. Korzystanie z surowców odnawialnych jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich osób zainteresowanych obniżeniem kosztu energii elektrycznej.

Jakie zalety niesie ze sobą montaż paneli słonecznych?

Przede wszystkim ich eksploatacja jest darmowa. Po zamontowaniu całego systemu panele odbierają energię słoneczną, która zostaje bezpośrednio zamieniona w energię elektryczną. W zależności od dokonanego przez Państwa wyboru panele fotowoltaiczne mogą zapewnić zaopatrzenie domu w prąd lub ogrzewanie – choć oba systemy różnią się od siebie, sam sposób działania jest bardzo podobny. Wiele osób zastanawia się nad montażem takiego systemu ze względu na panujący w Polsce klimat. Kapryśne lato i długi okres zimowy wydają się być dużą przeszkodą w przypadku wykorzystywania promieni słonecznych. Warto jednak zapamiętać, że docierają one do Ziemi nie tylko podczas bezchmurnych letnich dni. W trakcie większego zachmurzenia pojawiają się one również, jednak w nieco mniejszym stopniu. Coraz więcej systemów oferuje także możliwość podłączenia do sieci. Dzięki temu nadwyżki energii są przekazywane do sieci energetycznej, a w przypadku niedoborów zyskują Państwo możliwość odbioru swoich „zapasów”. Decydując się na takie rozwiązanie należy pamiętać jedynie o konieczności ponoszenia opłat za obsługę sieci. Niebagatelne znaczenie ma także oszczędność pieniędzy. Początkowy spory wkład własny w montaż całości instalacji bardzo szybko zwraca się w comiesięcznych rachunkach – Instalacja zwraca się w okresie 7 letnim zaś jej żywotność wynosi 50 lat, okres zaś gwarancji to aż 25 lat na utrzymanie 82% sprawności.

Ważnym aspektem jest również ochrona środowiska naturalnego.

Coraz więcej osób stara się wprowadzać elementy zdrowego i ekologicznego stylu życia. Segregacja śmieci przestała być już tylko ekstrawagancją, a za spalanie nieodpowiednich surowców nakładane są surowe kary. Decydując się na montaż paneli fotowoltaicznych dołączają Państwo do grona osób świadomych, dbających o dobro planety. Wykorzystywanie energii słonecznej, która jest darmowym i niewyczerpalnym źródłem pozwoli na ograniczenie zużycia innych surowców, takich jak węgiel. Takie rozwiązanie jest zatem coraz szerzej promowane, co przekłada się na dofinansowania dla osób zdecydowanych na montaż paneli. Ponieważ sama eksploatacja nie wiąże się z kosztami, a zdecydowanie najdroższe jest przede wszystkim zamontowanie systemu, decyzja o skorzystaniu z dofinansowania sprawi, że cała inwestycja zwróci się Państwu już po kilku latach. Warto rozejrzeć się zatem wśród możliwości oferowanych przez gminy czy samorządy.

Zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy.

Gdy w grę wchodzi fotowoltaika, Gdańsk posiada możliwość skorzystania z naszej pomocy w zakresie nie tylko zakupu i montażu instalacji, ale również doradztwa. Posiadamy zarówno dużą wiedzę, jak i doświadczenie z zakresu odnawialnych źródeł energii. Dzięki temu pomożemy Państwu w wyborze najlepszego rozwiązania, przedstawimy wizualizację oraz przeprowadzimy sprawny montaż. Wszystko to sprawia, że bez najmniejszych problemów mogą Państwo korzystać z odnawialnych źródeł energii. Jeśli interesuje zatem Państwa fotowoltaika, Gdańsk i siedziba naszej firmy zapraszają do kontaktu.