Najczęstsze pytania

Dowiedz się więcej

FAQ

Zobacz o co najczęściej pytają nas klienci, a jeśli masz jeszcze dodatkowe pytania zapraszamy do Kontaktu.

Dlaczego my?

W naszej ofercie posiadamy sprawdzone rozwiązania renomowanych na całym świecie producentów rozwiązań dla odnawialnych źródeł energii. Wykonane przez nas instalacje obejmuje 10-letnia gwarancję całkowitą na wszystkie elementy instalacji, a wykwalifikowana kadra specalistów zapewnia kompleksowe wsparcie i monitoring instalacji w trakcie jej użytkowania.

Co robimy?

Zapewniamy kompleksowe usługi od doradztwa i wykonania projektu, organizacji finansowania (dotacje, leasing, kredytowanie) poprzez sprzedaż i montaż elementów instalacji, przyłączenia do zakładu energetycznego, a kończąc na usługach serwisowych i wsparciu posprzedażowym.

Ile można zaoszczędzić dzięki fotowoltaice?

Ponad 1500 złotych rocznie może zostać w naszej kieszeni, jeżeli wybierzemy fotowoltaikę o mocy 3 kW, natomiast nawet 3000 złotych rocznie zaoszczędzimy, jeśli zamontujemy panele słoneczne o mocy 5 kW. Według tak przyjętych danych szacuje się, że zwrot z inwestycji za panele fotowoltaiczne nastąpi już nawet po 8 latach.

Jak obliczyć zapotrzebowanie na energię elektryczną?

Aby wybrać odpowiednią moc fotowoltaiki należy przeanalizować rachunki za prąd w ostatnim roku bądź miesiącach i wyciągnąć z nich średnią wartość. Zgodnie z systemem opustów dla instalacji o mocy do 10 kW za 1 kWh oddaną do sieci prosument (czyli my) może odebrać 0,8 kWh zmagazynowanej energii, która jest przetrzymywana przez naszego dostawce. Przykładowa instalacja o mocy 5,1 kWp może wyprodukować średnio około 5100 kWh energii elektrycznej rocznie.

Czym różnią się panele monokrystaliczne od polikrystalicznych?

Panele z ogniwami monokrystalicznymi są zdecydowanie lepszym wyborem niż panele polikrystaliczne. Pomimo ich droższej ceny, która podyktowana jest bardziej zaawansowaną i nowoczesną technologią, są one coraz częściej wybieranym rodzajem ogniw fotowoltaicznych z uwagi na:

  • wydajność większą,
  • lepszy stosunek wytworzonej energii do powierzchni (przez co możemy zamontować mniejszą ilość paneli),
  • większą odporność na temperatury i żywotność,
  • dłuższy okres gwarancji.

Ile wynosi termin realizacji instalacji PV?

Montaż instalacji fotowoltaicznej w przypadku większości rozwiązań dla gospodarstw domowych wynosi 1 dzień roboczy. Natomiast cały proces – od momentu spotkania z naszym doradcą, poprzez projekt i przyłączenie do sieci energetycznej wynosi z reguły 2 tygodnie robocze.

Co obejmuje usługa Wiatrosolar24?

Usługa WiatroSolar24 to:

  • kompleksowa obsługa przy założeniu instalacji fotowoltaicznej lub turbin wiatrowych,
  • zaprojektowanie instalacji,
  • pozyskanie dotacji lub atrakcyjnych warunków finansowania w postaci leasingu lub kredytu,
  • zgłoszenie do zakładu energetycznego i przyłączenie do sieci,
  • zdalny monitoring instalacji 24/7,
  • 10 letnia gwarancja całkowita,
  • serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.